image001.gif

Bilkent Aysel Sabuncu Beyin Araştırma Merkezi’nde MR görüntü analizinde çalışmak üzere  TUBİTAK 1001 projesinde bursiyer, aranmaktadir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yürütülmekte olan TUBİTAK projesi ‘Servikal distoni ve fokal el distonisi hastalığında MR-rehberliğinde “Sürekli theta burst transkraniyal manyetik stimülasyon” uygulanmasının, kortikal uyarılabilirlik üzerine etkilerinin nörogörüntüleme ve elektrofizyolojik olarak incelenmesi’ başlıklı olup, EEG,  EMG,TMS gibi elektrofizyolojik veri analizinde de çalışma olanağı vardır. Aday bu projede Hacettepe Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Çağrı Temuçin ve Radyoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Kader Karlı Oğuz ile çalışacak ancak UMRAM bağlantısı nedeniyle tüm nörolojik ve mühendislik bilimleriyle ortak çalışmalar yürütme imkanına sahip olacaktır.

Genel Nitelikler

 • Fen Bilimleri veya Mühendislik Bilimleri’nden yüksek lisans için lisans, doktora için yüksek lisans derecesini almış olmak,
 • Matlab ve Java yazılımlarına hakim olmak,
 • Alanında literatür takip edebilecek, metin hazırlayabilecek kadar iyi derecede İngilizce bilmek,
 • Disiplinli çalışma alışkanlığına sahip olmak, ast-üst ilişkilerini doğru yönetebilmek, ekip çalışması yapabilmek, çalışma motivasyonu yüksek olmak.

ADAYLARIN BAŞVURU SIRASINDA CEVAPLAMASI BEKLENEN SORULAR:

1) Linux işletim sistemini kullandınız mı?

2) Kullandığınız yazılım programlarını listeleyeiniz.

3) Matlab ve Java bilginizi 1’den 10’a kadar puanlayınız.

4) Nörobilim üzerine deneyiminiz var mıdır? Kısaca açıklayınız.

5) Daha önce görüntü analizi yaptınız mı? Kısaca isimlendiriniz.

6) Hayvanlarla çalışma belgeniz var mıdır?

7) İlkyardım belgeniz var mıdır?

Başvuru için:

e-posta:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bilkent Üniversitesi, Aysel Sabuncu Beyin Araştırmaları Merkezi’nde çalıştırılmak üzere VERİ ANALISTİ istihdam edilecektir. Aday Hacettepe Üniversitesi, Radyoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Kader Karlı Oğuz ile birebir çalışacak olmakla beraber UMRAM çalışanı olarak tüm yönleriyle Manyetik Rezonans Görüntüleme ve görüntü analizi konularında merkeze destek verecektir.

Genel Nitelikler 

 • Fen Bilimleri veya Mühendislik Bilimleri’nde en az lisans derecesi, tercihen yüksek lisans derecesi almış olmak,
 • Matlab ve Java yazılımlarına hakim olmak,
 • Alanında literaturü takip edebilecek, metin hazırlayabilecek kadar iyi derecede İngilizce bilmek,
 • Disiplinli çalışma alışkanlığı olan, ast-üst ilişkilerini doğru yönetebilen, ekip çalışması yapabilen, çalışma motivasyonu yüksek olmak,
 • Erkek adaylarda askerlik görevini bitirmiş veya en az iki sene tecilli olmak.

İş Tanımı

 • Kullanıcılara MRI  veri analizinde (sMRI, fMRI, DTI vs.) mevcut yazılımları kullanarak (FSL, Freesurfer, Brainvoyager vs.) destek vermek,
 • Kullanıcılara deneysel paradigmalarını tasarlama ve programlama ile görüntüleme sekanslarını optimize etmede danışmanlık yapmak,
 • MRI data sunucusunu yönetmek,
 • Analiz laboratuarı bilgisayar ağını yönetmek.

ADAYLARIN BAŞVURU SIRASINDA CEVAPLAMASI BEKLENEN SORULAR:

1) Linux işletim sistemini kullandınız mı?

2) Kullandığınız yazılım programlarını listeleyeiniz.

3) Matlab ve Java bilginizi 1’den 10’a kadar puanlayınız.

4) Nörobilim üzerine deneyiminiz var mıdır? Kısaca açıklayınız.

5) Daha önce görüntü analizi yaptınız mı? Kısaca isimlendiriniz.

6) Hayvanlarla çalışma belgeniz var mıdır?

7) İlkyardım belgeniz var mıdır?

İlgilenen adayların özgeçmişleri ve yukarıdaki soruların yanıtları ile verilen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine başvuru yapması  gerekmektedir.

 

Bilkent Universitesi, Ulusal Manyetik Rezonans Arastırma Merkezi ile ASELSAN arasında  manyetik rezonans görüntüleme teknolojileri  üzerinde ortak yürütülen  projelerde çalıştırılmak üzere SİSTEM MÜHENDİSİ istihdam edilecektir .

Başlıca Görevler : 

 • Belirli maliyet ve zaman kısıtları içinde, karmaşık sistemlerin modellenmesi, iyileştirilmesi, üretimi, ve kontrolünü yaparak tasarımına destek vermek,
 • Tasarlanacak olan sistemlerin  amaçlarını  ve  belirlenen amaçlara göre oluşturulacak sistemin elemanlarını belirlemek,
 • Sistemin, merkezin faaliyet planlarına uygunluğunu incelemek ve maliyet hesaplarını yapmak,
 • ASELSAN ve UMRAM arasındaki iletişimi sağlamak, UMRAM araştırma ekibinin uyumlu çalıştığından emin olmak, iletişim süreçlerinden sorumlu olmak 
 • Gereken tüm dokümantasyonu zamanında ve titizlikle hazırlamak
 • Firma projelerinin yürütülmesinde, uygun metodoloji, prosedürler ve uygun teorileri  kullanarak sistem yaklaşımı ile çözüm geliştirmek. 

Adaylarda  Bulunması Gereken  Özellikler :

 • Üniversitelerin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümlerinden en az Lisans derecesi ile mezun,
 •  İngilizceyi ileri sevivede kullanabilen,
 •  Erkek adaylar için tercihen askerliğini yapmış,
 •  Tercihan TUBİTAK proje süreçleri konusunda deneyimli olmak.       
 
 Adaylarin özgeçmişlerini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndererek müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
 
 
 

 

Job Description :

Candidate should have experience with power electronics and demonstrate well-rounded analytical skills. The candidate will also be exposed to mixed-signal design environments. This highly self-motivated engineer should be able to take on multiple development tasks of variable duration. These tasks include: switch mode amplifier design and analog/ mixed-signal design. The engineer should be able to conceive, analyze and optimize a broad variety of power electronics, cutting-edge analog and mixed-signal circuits related to RF. Initial work will be to develop switch mode amplifier and contribute to signal processing platforms. We are looking for people who will thrive doing a wide variety of hands-on lab work in the electrical and RF domains.

Requirements :

- Experience in the design of switching mode power amplifiers.

- Solid Circuit simulation skills (LTSPICE, PSPICE, etc.) and the use of MATLAB.

- Discrete component and board level analog and mixed-signals design.

- Resolution of EMC problems and advanced debugging skills.

- Excellent written and verbal skills.

 

All candidates should have :

Minimum Bachelors degree in electrical/electronics engineering from a reputable university.

Excellent knowledge of English & MS Office.

No military obligation for male applicants.


To Apply: Please send your CV and a personel statement to the below given e-mail addresses. We will get in contact with you if your application is found successful.

aydan(at)ee(dot)bilkent(dot)edu(dot)tr, umut.gundogdu(at)bilkent(dot)edu(dot)tr

Bİlkent Üniversitesi, Ulusal Manyetik Araştırma Merkezi bünyesinde çalışacak Öğretim Üyeleri ve Doktora Sonrası Araştırmacılar aranmaktadır. Başlıca araştırma konuları verici anten dizileri, girişimsel MRI ve nörogörüntülemedir. Adaylar başvuru mektuplarını içerisinde yayın listesi olan bir özgeçmiş ile Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderebilirler. Açık pozisyonlar için daha fazla bilgi için Prof. Dr. Ergin Atalar'la elektronik posta yoluyla veya 0533 730 0735 numasından telefonla görüşebilirsiniz.