Araştırma Grupları

Araştırma Grupları

Ergin Atalar Laboratory
Biyomedikal mühendislik grubu, Dr. Ergin Atalar'ın gözetiminde implantların, lineer olmayan gradyanların, radyofrekans iletim dizisinin güvenliğini de içeren manyetik rezonans görüntüleme teknolojisinin çeşitli yönleri üzerine araştırmalar yürütmektedir.
Hesaplamalı ve Biyolojik Görüntüleme Grubu
Laboratuvarda yapılan araştırma görsel algı ve nöronal temelleri üzerine odaklanmıştır. Görme bilimi problemlerine cevap bulmak için davranışsal deneyler, nörogörüntüleme (fMRI) ve hesaplama modellemesi kullanıyoruz.
Görüntüleme ve Hesaplamalı Sinirbilim Laboratuvarı (ICON Lab)
ICON laboratuvarı biyomedikal araştırma için en ileri görüntüleme ve hesaplama yöntemleri geliştirir.
Kortikal Dinamik ve Algı Laboratuvarı
Araştırma grubu görsel algı ve bilişin altında yatan nöral süreçleri aydınlatmayı amaçlamaktadır.
Sarıtaş Manyetik Parçacık Görüntüleme (MPI) Laboratuvarı
Grubun araştırma alanı MPI teknikleri ve MRI donanım çözümlerine odaklanmıştır.
Dr. Michelle Adams Laboratuvarı
Laboratuvarda yapılan araştırmalar, yaşlanma ile ilişkili bilişsel gerilemeye katkıda bulunabilecek yaşlanan beynin hücresel ve sinaptik değişikliklerinin anlaşılmasına odaklanmaktadır.
Radyoloji Araştırma Grubu
Radyoloji Araştırmaları Dr. K.K.Oguz gözetiminde yürütülmektedir ve beyin parankiminin morfolojik ve fonksiyonel özellikleri üzerine çeşitli bozukluklar ve bunların ilgili etkilerine odaklanmaktadır. Temporal lob epilepsisi, kronik tekrarlayan inflamatuar optik nörit, şizofreni, nörodejeneratif hareket bozuklukları ve UMRAM'da poststroke fiziksel rehabilitasyon üzerine ileri MR görüntüleme çalışması yürütmektedir.
Dörschner Beyin ve Algı Laboratuvarı
Laboratuvarımızdaki araştırmalar, beynin doğal olarak belirsiz olan retinal girdiden zengin bir algısal deneyim yaratabildiği mekanizmaların anlaşılmasını amaçlayan görsel algılamaya odaklanmaktadır. Özellikle, görsel sistemin nesne niteliklerini tahmin etmek için ne tür bilgiler kullandığını ve bu bilginin beyinden nasıl çıkarıldığını araştırıyoruz.
Bilişsel Hesaplamalı Nörobilim Laboratuvarı (Ürgen Lab)
İnsanlarda davranışsal deneyler, nörogörüntüleme (fMRI ve EEG) ve hesaplama modellemesi kullanarak görsel algı ve bilişin altında yatan nöral ve hesaplama mekanizmalarını araştırıyoruz.

UMRAM'a katıl

UMRAM'daki akademik kariyer ve çalışma imkanları hakkında bilgi almak için…

Kariyer Olanakları